O nás Technické vybavenie Naj zákroky Ďaľšie estetické zákroky Kozmetika Plastická a cievna chirurgia

Otázky na
MUDr. Šrámekovú

tel.: +421 2 444 511 25 fax.: +421 2 444 511 13


  <  
Výplňové materiály


Výplň vrások, modeláž tváre, modeláž pier, korekcia vklesnutých jaziev a a trofických jaziev po akné pomocou výplňových materiálov.

Dnes je na európskom trhu viac ako 70 druhov rôznych produktov, ktoré ponúka viac ako 30 rôznych farmaceutických firiem.

Napriek tomu, že klienti sa dožadujú permanentných (tj. nevstrebateľných) implantátov, lekári stále dávajú prednosť rezorbovateľným (vstrebateľným) implantátom, ktoré telo po určitom čase odbúra, a to hlavne pre ich bezpečnosť a takmer nulové riziko komplikácií po zákroku. Na celom svete sú najviac používanou a lekármi akceptovanou skupinou implantáty na báze kyseliny hyalurónovej (HA). Tie sa líšia koncentráciou HA, veľkosťou častíc, spôsobom zosieťovania, viskozitou a stabilitou. Takisto sa líšia odporúčanou hĺbkou a technikou aplikácie. Z tejto rôznorodosti produktov vyplýva fakt, že výplňové materiály sa už dávno nepoužívajú len na výplň jednotlivých vrások.

Dnes je podstatný tzv. 3D efekt, tj. trojdimenzionálny efekt, čo znamená:

1. Modeling (modeláž) - tj. vytvorenie požadovaného objemu tváre a pier.      Fotografie pred a po výplni pier
2. Filling (výplň) - výplň jednotlivých vrások a záhybov tváre.      Fotografie pred a po fillingu
3. Surface revolution - absolútne vypnutie povrchu pokožky, aj tých najjemnejších vrások pomocou tzv. blanching technique.

Fotografie pred a po blanching technique

Všetky aplikácie sa prevádzajú jednoducho v ambulantných podmienkach, najlepšie v piatok, zhruba 2 dni sú v miestach aplikácie opuchy, začervenanie, môže sa vytvoriť malá modrinka. V pondelok sa môže klientka nalíčiť a pokračovať v normálnom pracovnom a sociálnom živote.