O nás Technické vybavenie Naj zákroky Ďaľšie estetické zákroky Kozmetika Plastická a cievna chirurgia

Otázky na
MUDr. Šrámekovú

tel.: +421 2 444 511 25 fax.: +421 2 444 511 13


  <  
ULTHERA
skutočný nechirurgický facelift

- jediný neinvazívny medicínsky prístroj na svete, ktorý pracuje na svalovej úrovni

- jediný prístroj na svete, ktorý počas zákroku vizualizuje /ultrazvukový imaging mode/ všetky vrstvy kože až po svalstvo, čo dovoľuje lekárovi počas celého zákroku presne kontrolovať hĺbku na ktorej pracuje

 

- jediný prístroj na svete schválený americkým FDA pre neinvazívny lifting /všetky ostatné prístroje sú schválené pre neinvazívny tightning = spevnenie/

 

- už dvojročné skúsenosti

 

- viac ako 150 spokojných klientov

Mnoho žien sníva o tom, aby sa dal výrazný pokles obočia, výrazný pokles líc a ochabnutie kože v oblúku dolnej sánky riešiť bez chirurgického face-liftingu so 100% efektom. Tento sen dnes ešte nie je úplne splniteľný, ale príchod medicínskeho prístroja Ulthera míľovými krokmi priblížil sen o svete, v ktorom sa poklesnuté viečka, padajúce líca a ochabnuté kontúry tváre riešia bez jediného rezu skalpelom.

Je to prvý prístroj, ktorý zaujal v USA aj plastických chirurgov, ktorí sa doteraz pri slovnom spojení "nechirurgický facelift" len škodoradostne uškŕňali. Čo spôsobilo, že začali brať tento prístroj vážne? Je to fakt, že Ulthera spôsobuje spevnenie na úrovni SMAS-u /SMAS = povrchový svalový aponeurotický systém/, čo je tkanivo ktoré chirurgovia spevňujú počas face-liftu.

Takže čo je to Ulthera a ako presne pracuje? Ulthera /skratka pre Ultrasound Therapy = ultrazvuková terapia/ používa mikrofokusovaný ultrazvuk vysokej frekvencie, ktorý vytvorí bez toho aby poškodil horné vrstvy kože, lézie veľkosti 1mm 3 v spodnej koži a na úrovni SMAS-u. To znamená, že pôsobí dvojúrovňovo. Tieto lézie sú vlastne body tepelnej koagulácie /TPC = thermal koagulation points/, sú to teda kontrolovane vytvorené tepelné poškodenia, ktoré pri následnom hojení vyvolajú kontrakciu /stiahnutie/ na úrovni SMAS-u čo vedie k liftingovému efektu. Na úrovni spodnej koži /retikulárna derma/ cielené tepelné poškodenie vyvolá následne novotvorbu kolagénu.

Výsledkom tejto dvojúrovňovej stimulácie je teda nielen spevnenie kože /o vplyvnenie retikulárnej dermy/, ale aj výrazný lifting /ovplyvnenie SMAS-u/.

 


Najčastejšie otázky klientov

Fotografie pred a po zákroku