O nás Technické vybavenie Naj zákroky Ďaľšie estetické zákroky Kozmetika Plastická a cievna chirurgia

Otázky na
MUDr. Šrámekovú

tel.: +421 2 444 511 25 fax.: +421 2 444 511 13

  <  
Nová revolučná metóda aplikácie implantátov - SOFTFILL - JEMNÉ VYPĹŇANIE


Revolučná technika aplikácie injekčných implantátov pod vrásky a na dosiahnutie objemu tváre

Cieľ: vyplniť nielen jednotlivé vrásky a kožné záhyby ale dodať tvári aj stratený objem.,tj.plné,oblé,mladistvé kontúry tváre
Popis metódy: Gélové implantáty sa aplikujú injekčne ale miesto ostrej ihly sa použije tupá kanyla,ktorá pri prieniku nepoškodzuje cievy a iné štruktúry kože.Nepoužíva sa žiadne anestetikum, metóda je úplne bezbolestná.
Výhoda: Revolučná metóda aplikácie úplne vylúčila 2 hlavné nežiadúce sprievodné znaky spojené s aplikáciou injekčného implantátu ihlou a to bolesť a následné modrinky.Pri aplikácii tupou kanylou sa nepociťuje žiadna bolesť ani štípanie,len mierny tlak a keďže tupý koniec kanyly nie je schopný prepichnúť žiadnu cievku tak po aplikácii nie sú žiadne modriny.

Pri aplikácii injekčných gélových implantátov s kyselinou hyalúronovou boli sprievodným znakom aplikácie často bolestivosť a následné modrinky. Snaha o vylúčenie týchto dvoch nežiadúcich sprievodných znakov viedlo k vytvoreniu úplne novej techniky aplikácie, ktorá bola predstavená po prvý raz na svetovom kongrese estetickej medicíny v marci 2010 v Monacu. Mnohí túto metódu nazývajú „softfill“ tj. jemné vypĺňanie.

Je to veľmi bezpečná metóda s použitím flexibilných kanýl s tupým koncom, ktorá dovoľuje aplikáciu implantátov pod vrásky a na dosiahnutie požadovaného objemu tváre len z niekoľkých vstupných bodov. Tupá kanyla pri zavádzaní nespôsobí žiadnu bolesť ani štípanie, pociťuje sa len mierny tlak a najväčšou výhodou je to, že nie je schopná prepichnúť cievky ani poškodiť iné dôležité štruktúry kože, takže následne nie sú žiadne modriny. Táto technika je revolučná nielen pre lekárov, ale i pacientov pretože dovoľuje dosiahnuť mladistvý, prirodzený výzor bez bolesti, modrín a nežiadúcich komplikácií. Okrem toho sa zmenil trend aplikácie implantátov od výplne jednotlivých vrások ku objemu tváre, pretože mladistvý vzhľad je jednoznačne v plných a oblých kontúrach tváre.

Pacientka pred aplikáciou

Pacientka počas aplikácie

Pacientka počas aplikácie

Pacientka tesne po aplikácií

Pacientka nalíčená 2 týždne po aplikácií