O nás Technické vybavenie Naj zákroky Ďaľšie estetické zákroky Kozmetika Plastická a cievna chirurgia

Otázky na
MUDr. Šrámekovú

tel.: +421 2 444 511 25 fax.: +421 2 444 511 13


  <  
Secret - Frakčná mikroihličková rádiofrekvencia


 

Tak ako je Ulthera najlepší prístroj pre skutočný nechirurgický lifting tváre, je Secret najlepší prístroj pre tzv. skin tightining, čo je spevnenie kože.

Spevniť kožu znamená vrátiť jej naspäť stratenú pevnosť a pružnosť. RF /rádiofrekvenčná energia/ sa v estetickej medicíne používa už mnoho rokov a na trhu je obrovské množstvo prístrojov. Pred 2 rokmi však bola predstavená revolučná rádiofrekvenčná technológia a to tzv. mikroihličková. Táto technológia patrí medzi tzv. minimálne invazívne zákroky.


Ako pracuje?

Mikroihličky preniknú do kože priamo ku kolagénovým a elastickým vláknam, kde sa emituje /vypustí/ kontrolované množstvo tepelnej energie. Systém presne reguluje a kontroluje intenzitu RF energie /tj. teplotu, ktorú dodávame/. Môžeme tak ovplyvniť intenzitu ošetrenie a tým aj výsledok,ktorý potrebujeme. Takisto vieme meniť aj hĺbku prieniku /tá sa dá nastaviť od 0,5 do 3,5 mm/, nakoľko hrúbka kože sa je rôzna podľa miesta ktoré ošetrujeme. Cielené prehriatie kolagénnych vlákien ma za následok tzv. zmrštenie kolagénu, čo vedie k okamžitému vypnutiu kože a následne prichádza k produkcii nových kolagénnych vlákien, čo zabezpečí po sérii 2-3 ošetrení dlhodobý efekt spevnenia a vypnutia kože.

K výsledku akého ošetrenia sa dá výsledný efekt prirovnať?

Výsledok série 2 až 3 ošetrení vieme porovnať s výsledkom frakčného lasera, ale oproti nemu má mnoho výhod.

Oveľa rýchlejšie hojenie /frakčný C02 laser 7-8 dní a klient musí byť doma/, po Secrete 12-24 hod podľa intenzity ošetrenia, klient môže nasledujúci deň aplikovať make-up a ísť do práce.

Secret prináša viac energie priamo do dermy ako do epidermy,čo vedie k lepšej stimulácii fibroblastov a následnej lepšej tvorbe kolagénu. Oveľa menší rozsah poškodenia epidermy ako pri frakčnom laseri,pretonásledne nevznikajú hyperpigmentácie a teda na rozdiel od fračného lasera je možné bezpečne a bez rizika vzniku následných hyperpigmentácií ošetriť aj tmavší typ pleti.
Tvár sa neodporúča slniť len 7 dní po zákroku, po frakčnom laseri je to 4-8 týždňov.

Ktoré lokality je možné ošetriť?

Okrem vynikajúceho efektu vypnutia a spevnenia kože na tvári tu je konečne prístroj, ktorý je rovnako efektívny pri ošetrení krku a dekoltu.
Takisto je možné spevniť kožu okolo pupka alebo nad kolenami dolných končatín.
Vlastne sa dá ošetriť akákoľvek lokalita na tele.

Okrem omladzujúceho účinku je prístroj účinný aj na iné estetické nedostatky?

Vynikajúci je aj efekt na drobné atrofické jazvičky po akné a pozor, konečne niečo čo účinkuije aj na strie!!! Zlepšenie po séri 3 ošetrení je až 70% a to aj na staršie, vyblednuté strie. Žiadna iná metóda doteraz nedosiahla presvedčivejšie výsledky.

Je zákrok bolestivý a ako vyzerá klient po zákroku?

Ošetrované miesta sa znecitlivia pomocou anestetického krému, ktorý sa aplikuje 50 minút pred zákrokom. Po zákroku je koža červená a mierne opuchnutá. Červeň aj opuch ustupujú v priebehu 4-6 hodín. Na druhý deň sú v miestach vpichu mikroihličiek drobné chrastičky veľkosti makového zrniečka, ktoré v priebehu 1-2 dní odpadnú. Už nasledujúci deň môžeme na tvár aplikovať make-up, krk a dekolt prekryť rolákom či módnou šatkou.

Secret - pred a po zakroku