O nás Technické vybavenie Naj zákroky Ďaľšie estetické zákroky Kozmetika Plastická a cievna chirurgia

Otázky na
MUDr. Šrámekovú

tel.: +421 2 444 511 25 fax.: +421 2 444 511 13
Smoothlift = frakčný laserový resurfacing s prístrojom Slimevolution E30 MiXto SX

Slimevolution E30 MiXto SX je špičkový kompaktný CO2 laser novej generácie vlnovej dĺžky 10660 nm, ktorý pracuje:

- režim frakčný so scannerom = Frakčný resurfacing
- režim klasický so scannerom = Klasický resurfacing
- režim operačného laseru = dermatochirurgia

FRAKČNÝ LASEROVÝ RESURFACING s prístrtojom MiXto SX Vám umožní dramaticky omladnúť už po jedinom zákroku!!!

Obrovské výhody oproti klasickému resurfacingu. Frakčný režim zjednodušene povedané znamená že pomocou scanneru sa na jedno stisknutie pedálu odparía z plochy 2x2 cm = 4 cm2 body veľkosti 300 mikrometrov tak, že medzi nimi zostrávajú mikroostrovčeky nepoškodenej kože. To znamená oveľa rýchlejšie hojenie ako pri klasickom resurfacingu kedy sa odparuje kompletne celá pokožka. Priemer bodu 300 mikrometrov je optimálny tak na omladenie pokožky, jej vypnutie a hlbokú stimuláciu kolagénu ako aj na riešenie mnohopočetných jazvičiek po acne vulgaris.

Zákrok sme nazvali smoothlift, z angl. to smooth = vyhladiť, práve preto, že zákrokom sa dosiahne dramatické vyhladenie textúry kože. Vyhladia sa nie len vrásky, ale aj jazvičky po akné a iné nepravidelnosti textúry kože. Okrem toho nastáva okamžité spevnenie kože kontrakciou kolagénnych vlákien po zákroku.

Ďaľšou výhodou je veľká rýchlosť ošetrtenia /2O min celá tvár/ a takmer úplna bezbolestnosť. Pred zákrokom sa používa len lokálne znecitlivenie pomocou krému, ktorý sa 40 min. pred výkonom natrie na tvár.

Zhojenie je kompletné do 6-7 dní, hneď po zhojení má pokožka len jemné ružové sfarbenie, nie je červená ako po väčšine chirurgických laseroch. Po zákroku sa pacient doma natiera 2 x denne špeciálnym krémom Cicalfate/Avene/ a po zhojení je nutné 3-4 týždne používať krém s ochranným faktorom 50+.

FRAKČNÝ resurfacingh práístrojom MiXto SX je účinný hlavne v týchto indikáciách:

1. celkové omladenie pokožky zničenej nadmerným opaľovaním
2. celkové omladenie s odstránením všetkých 3 stupňov vrások / pri veľmi hlbokých vráskach je vhodné zákrok po 2-3 mesiacoch zopakovať
3. pigmentácie
4. jazvičky po akné /pri veľmi hlbokých jenutné zákrok po 2-3 mesiacoch zopakovať/


Čím sa líši MiXto od iných frakčných laserov na Slovensku?

1. Jediný prístroj ktorý spája v sebe možnosti pracovať v 3 režimoch:
- frakčný režim so skenerom
- klasický CO2 laser so skenerom
- možnosť rezania laserovým lúčom

2. Jediný prístroj so špeciálnym algoritmom odparovania mikrospotov.
Na rozdiel od iných frakčných laserov neodparuje mikrospoty v súvislej rade ani nepravidelne, ale má vytvorený špeciálny algoritmus, ktorý pri odparovaní zabezpečuje najdlhší možný interval medzi odparením 2 susedných mikrospotov čo minimalizuje akumuláciu tepla okolo odpareného spotu a dovolí kože sa ochladiť. Pričom výsledné uloženie mikrospotov z ošetrenej plochy 2x2 cm je pravidelné. Tento špeciálny algoritmus výrazne znižuje bolestivosť zákroku a zrýchľuje následné hojenie po ošetrení.

3. Jediný prístroj na ktorom počas práce vo frakčnom režime môžeme jediným dotykom na displeji meniť veľkosť odpareného mikrospotu z 300um/tj.O,3mm/ na 180um /tj. 0,18mm/ a naopak.
Menší mikrospot/180um/ znamená sústredenie zvolenej energie do menšieho rozmeru, tj. väčšiu abláciu, hlbší prienik a väčšie zmrštenie tkaniva /liftingový efekt vypnutia/. Preto sa používa hlavne na hlboké vrásky a hlbšie jazvy po akné alebo iného pôvodu. Mikrospot 300um využívame na plošné pigmentácie, jemné a stredne hlboké vrásky a drobné atrofické jazvičky, takisto na miestach kde je koža tenšia /napr. horné a dolné viečka, krk a pod./.

4. Jediný prístroj na ktorom vieme presne a cielene nastaviť denzitu, tj. koľko percent kože chcem odpariť.
Iné frakčné lasery odparia zväčša 20% kože z celej tváre, ak chcú dosiahnuť dramatickejší efekt, musia robiť celotvárové ošetrenie 2x, pričom keď idú druhý raz musia otočiť hlavu o 45 st. Na našom prístroji môžem voliť denzitu 5%, 10%, 15%, 20%, 40%, tj. môžem nastaviť hneď 40%, pričom robím len jedno celotvárové ošetrenie, body sú absolútne presne rozložené, čo nie je možné dosiahnuť ak ide 2x pootočením hlavy a výsledkom je homogenné ošetrenie a skrátená doba zákroku: 15-20 min. Možnosť voliť denzitu zabezpečuje obrovskú variabilnosť zákroku.

5. Prístroj je jedinečný aj možnosťou variabilne nastaviť hodnoty ošetrenia čo umožňuje tú najsprávnejšiu liečbu pre každý typ pleti a fototyp kože.
Nastavujem dve hodnoty:
A. tzv. INDEX - predstavuje dobu pôsobenia energie v ms., tj. ak index znižujem dodávam do kože väčšie množstvo tepla po iniciálnej ablácii /tj. dosiahnem väčšie vypnutie kože/
B. ENERGIU vo W: Rôznou silou energie regulujem hĺbku ablácie /odparenia/.


Výsledky