O nás Technické vybavenie Naj zákroky Ďaľšie estetické zákroky Kozmetika Plastická a cievna chirurgia

Otázky na
MUDr. Šrámekovú

tel.: +421 2 444 511 25 fax.: +421 2 444 511 13

  <  
Fotosmooth

Metóda fotorejuvenizácie pokožky /fotoomladenia/ je momentálne najobľúbenejším zákrokom u žien vo vekovej kategórií od 35-45 rokov., tj. u vekovej kategórie, kedy je na radikálny chirurgický zákrok ešte priskoro, ale na tvári sú už pozorovateľné viac či menej viditeľné známky stárnutia ako sú prvé vrásky, znížený tónus pleti, nežiadúce pigmentácie, jemné rozšírené cievky a viditeľnejšie póry. Fotoomladením sa viditeľný efekt dosahuje i u klientiek vo vyššej vekovej kategórií ktoré z rôznych dôvodov radikálny chirurgicko-estetický zákrok odmietajú.

Metóda neinvazívneho fotoomladenia pokožky sa od roku 2000, kedy ju ako prvý prezentoval americký dermatológ Dr.Patrick Bitter, neustále vyvíja a zdokonaľuje. Popularita tohto zákroku je daná tým, že prináša rýchly a viditeľný efekt bez toho, aby boli dámy vyradené z normálneho pracovného a sociálneho života.

Naše centrum začalo prevádzať metódu fotorejuvenizácie ako prvé na Slovensku už v r.2002. Takisto ako Dr.Bitter v USA, sme začali na omladenie pokožky používať najprv čisté IPL/Intenzívne pulzné svetlo/. Takéto ošetrenie ponúka dodnes väčšina laserových centier na Slovensku. My sme sa však posunuli ďalej.

Od roku 2003 sme použili kombináciu čistého IPL a Nd/YAG lasera, od r.2004 sme začali ako prví používať prístroje na podklade kombinácie elektrickej a optickej energie, tzv. Elos system, čo znamená Elektro-optická synergia.

V roku 2006 bola MUDr.Jana Šrámeková zaškolená v USA na klinike Dr.Bittera v Kalifornii a priniesla na Slovensko novú metódu fotoomladenia tzv. Fotosmooth.
Podstatou tejto metódy je kombinácia ošetrenia pomocou úplne novovyvinutej hlavy SRA/tj.kombinácia IPL+rádiofrekvenčnej energie, vlnovej dĺžky 480-980nm/ a WRA hlavy/tj.kombinácia diódového lasera+RF energie, vlnovej dĺžky 910nm/. Nové však niesú len liečebné parametre, ale aj technika ošetrenia, ktoré zabezpečujú úžasný efekt na odstránenie najväčšieho problému v dermatologickej praxi, ktorým sú práve rozsiahle nežiadúce pigmentácie. Takisto po ošetrení jednotlivých vrások tzv.gumovacou technikou pomocou WRA hlavy prichádza skutočne k odstráneniu jemných a k podstatnej redukcií stredne hlbokých vrások.

Fotografie pred a po zákroku