O nás Technické vybavenie Naj zákroky Ďaľšie estetické zákroky Kozmetika Plastická a cievna chirurgia

Otázky na
MUDr. Šrámekovú

tel.: +421 2 444 511 25 fax.: +421 2 444 511 13


  <  
EndyMed 3 Deep

najnovšia generácia multipolárnej rádiofrekvencie

Cieľ: dosiahnuť spevnenie kože jej prehriatím na 41 st.celzia, čo prinesie:
-okamžitý efekt vypnutia kože a následnú novotvorbu kolagénu
-dajú sa spevniť nielen kontúry tváre,podbradok,ale i krk,dekolt, vnútorná strana ramien,vnútorná strana stehien a brucho
Popis metódy: Ošetrenie je úplne nebolestivé, pociťuje sa len rôzna intenzita prehriatia. Prístroj zabezpečí bezpečný prenos rádiofrekvenčnej E ku kolagénnym vláknam a zahriatie dermy na 41 st.celzia /meria sa špeciálnou pištolou/, čo je teplota pri ktorej sa kolagén zmrští a koža sa vypne. Následne dochádza k tvorbe nového kolagénu fibrocytmi.
Výhoda: Nebolestivé ošetrenie, ktoré sa dá robiť celoročne, nie je kontrainindikovaný pobyt na slnku ani opálená pokožka.

3.generácia multipolárnej fokusovanej rádiofrekvencie s 3D efektom určenej predovšetkým na spevnenie kože. Prístroj zabezpečuje bezpečný prenos rádiofrekvenčnej energie ku kolagénnym vláknam s okamžitým efektom vypnutia a následnú remodeláciu kolagénu. Ošetrenie je nebolestivé /pociťuje sa len rôzna intenzita prehriatia/,dá sa robiť celoročne /nie je kontraindikovaný pobyt na slnku ani opálená koža/.

 

Princípom je prehriatie kože na teplotu 41 °C, ktorá sa dosiahne už po 30 sekundách na ošetrovanej ploche /zmeria sa špeciálnym prístrojom-termometrom/ a následne sa táto teplota udržuje počas celého ošetrenia.Pri tejto teplote sa kolagén v koži zmrští, čím sa pokožka okamžite vypne. Následne dochádza k neokolagenóze, tj. k tvorbe nového kolagénu. Dá sa ošetriť akákoľvek partia tela, tvár /najmä líca, ochabnutý podbradok/, ale i krk a dekolt. Na tele je to predovšetkým vnútorná strana ramien, brucho, vnútorná strana stehien či oblasť nad kolenami. Ženy stredného veku mi dajú určite za pravdu, že v týchto lokalitách je stárnutie kože najviac viditeľné. Jedno ošetrenie trvá 30-45 min a odporúča sa 4-6 sedení v týždňovom intervale.

 

Pre tých ,ktorí chcú vedieť trošku viac:

Využitie RF/rádiofrekvenčnej energie/vrámci estetiky nie je novinkou. Využíva sa už roky samostatne alebo v kombinácii s IPL /intenzívnym pulzným svetlom/ či laserom práve preto že preniká hlbšie a teda umožňuje hlbšie prehriatie a ovplyvnenie kolagénových vlákien.

Keďže technika vrámci medicíny neustále napreduje, dnes je na trhu už 3.generácia rádiofrekvenčných prístrojov. Sú to tzv. multipolárne prístroje, ktoré vytvoria početné elektromagnetické polia. To umožňuje dodávať vyššiu energiu do hlbších vrstiev kože /na rozdiel od tzv. bipolárnych prístrojov, ktoré pracujú veľmi povrchovo/ a multipolárny aplikátor navyše nedopustí rozptýlenie energie, ako je to u monopolárnych prístrojov, ale udržiava ju koncentrovanú na ošetrovanú oblasť. To znamená, že energia je fokusovaná na rozdiel od monopolárnych prístrojov, ktorými sa dosahuje tiež dobrý výsledok preto že energia sa dostáva hlboko, ale je rozptýlená a tým sa pre dosiahnutie adekvátneho efektu musí použiť pomerne vysoká energia a to pre pacienta znamená vyššiu bolestivosť a potrebu ochladzovať povrch kože. Preto pri fokusovanej energii pri multipolárnej rádiofrekvencii sa dosiahne požadované prehriatie kože na 41 °C už pri nižších hodnotách a nie je potrebné povrchové chladenie kože pri zákroku. To znamená že ošetrenie je pre pacienta oveľa komfortnejšie.

Na našom trhu je momentálne mnoho rádiofrekvenčných prístrojov či už vrámci kozmetických salónov /tie sú však rádovo až 6 až 7 krát lacnejšie ako náš prístroj/ a takisto vrámci mnohých lekárskych ambulancií sú zakúpené oveľa lacnejšie rádiofrekvenčné prístroje z Ázie, takže nie je prístroj ako prístroj. EndyMed 3 Deep bol ako jediný v januári 2010 schválený americkou FDA /aby bol prístroj schválený musí byť žiadosť podložená skutočne serióznym klinickým výskumom a serióznymi výsledkami/. Od kvality prístroja sa samozrejme odvíja aj kvalita dosiahnutých výsledkov ošetrenia.

 

Fotografie pred a po zákroku